KONST / Litografier / Litografi 8293066
nr 829 3066
Bengt Orup
(1916-1996), Sverige
Litografi, Bengt Orup (1916-1996), 147/200, signerad-88, motivets mått: 26x17
Bengt Orup, född 1916, död 1996, svensk målare, glaskonstnär och grafiker.
Utrop:
300 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 27 maj 2013
kl 20:21:05
100 kr
200 kr
350 kr
400 kr
500 kr
6
800 kr
700 kr
6
1.200 kr
7
900 kr
7
1.100 kr
7
Bengt Orup
Läs mer om Bengt Orup